۱۳ تیر ۱۴۰۲

چشم‌انتظاری مادران ترکیه‌ای

  :اندیشکده
2023-06-27 12:58:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی

زنان ترکیه به تحصن خود علیه سازمان تروریستی پ.ک.ک در جنوب شرق این کشور ادامه دادند و امیدوار بودند که در عید قربان، یکی از دو جشن بزرگی که مسلمانان در سراسر جهان آن را جشن می گیرند، فرزندانشان را بیابند. آنها می گویند که بچه هایشان توسط سازمان تروریستی پ.ک.ک ربوده شده یا به زور استخدام شده اند.
تظاهرات در خارج از مقر HDP در استان دیاربکر وارد روز 1394 خود شده است که روزانه افراد بیشتری به آن می‌پیوندند.
بدریه اسلو به آنادولو گفت تظاهرات او در مقابل ساختمان HDP برای بازگشت پسرش محمود است که عید 26 سال پیش ربوده شده است. «پسرم الان 30 ساله است، اگر اینجا بود خانه داشت، ازدواج می کرد و بچه دار می شد، امیدوارم زحمات ما بیهوده نباشد و یک روز بچه هایمان بیایند، ما دوباره به بچه هایمان میپیوندیم و تعطیلات را با آنها میگذرانیم». او با لحنی خوش بینانه گفت به امید اینکه به زودی محمود را ببیند.
یکی دیگر از معترضان، قوزیده دمیر، گفت که پسرش، عزیز، عید 18 سال پیش ربوده شد.«ما هیچ آرامشی در خانه نداریم... ما فرزندانمان را از HDP می خواهیم. 18 سال است من از فرزندم جدا شده ام... پسرم یتیم بود و من برای او هم مادر و هم پدر بودم». او اصرار کرد من بدون فرزندم اینجا را ترک نخواهم کرد.
نیهات آیدین، یک پدر، گفت که پسرش در سن 13 سالگی ربوده شد. «این بچه ها را به کوه بردند و رها کردند تا در غارها بمیرند. مثل هر تعطیلی، در این عید هم منتظر فرزندانمان خواهیم بود».
پ‌ک‌ک که در فهرست سازمان‌های تروریستی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفته است، در بیش از 35 سال مبارزات تروریستی خود علیه ترکیه، مسئول کشته شدن حدود 40000 نفر از جمله زنان، کودکان و نوزادان بوده است.

منبع گزارش:
https://www.middleeastmonitor.com/20230627-on-eid-turkiye-parents-look-to-reunite-their-children-kidnapped-by-pkk-terror-group$

مقالات مشابه

انتخاب سردبیر

user