سه شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۲۰

نیروهای اسرائیلی یک فلسطینی را در کرانه باختری کشتند

  :اندیشکده
2023-07-10 12:45:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی
بلال ابراهیم قداح، 33 ساله، در 10 ژوئیه 2023 توسط نیروهای اسرائیلی دردر نزدیکی رام الله در کرانه باختری اشغالی کشته شد.
قداح ، ظاهراً در اتومبیل خود در حال رانندگی در نزدیکی روستای فلسطینی دیر نضم و شهرک اسرائیلی خالامیش بود که مورد هدف قرار گرفت. به گفته یکی از شاهدان عینی و تصاویر گرفته شده از محل، خودروی وی از پشت مورد اصابت قرار گرفته است. رسانه های فلسطینی اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی امدادگران را متوقف کردند و باعث شد که او تا حد مرگ خونریزی کند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که قاده تلاش کرد یک بمب دست ساز را به سمت سربازان پرتاب کند و با استفاده از یک مسلسل دست ساز معروف به کارلو به سمت آنها تیراندازی کرد. این بیانیه افزوده است که سربازان به تیراندازی پاسخ داده و او را کشتند. هیچ تلفات اسرائیلی گزارش نشده است.

یک شاهد عینی که در آن نزدیکی زندگی می کرد، با اظهارات اسرائیل مخالفت کرد و تردید داشت که هیچ حمله ای به سربازان اسرائیلی در منطقه صورت گرفته باشد.

سربازان اسرائیلی اغلب فلسطینیان را در کرانه باختری و قدس شرقی اشغالی تیراندازی می‌کنند و دلیل آن تلاش‌های ادعایی برای حمله به اسرائیلی‌ها است. قتل قده در حالی صورت می گیرد که در هفته های اخیر خشونت اسرائیل علیه فلسطینیان در کرانه باختری افزایش یافته است.

بر اساس یک گزارش میدل ایست آی، 194 فلسطینی از جمله 33 کودک در سال جاری بر اثر تیراندازی اسرائیل کشته شده اند،  حداقل 158 نفر در کرانه باختری و شرق بیت المقدس کشته شدند و 36 نفر باقی مانده در نوار غزه کشته شدند. این در حالی است که فلسطینی ها در همین مدت 25 اسرائیلی از جمله 6 کودک را به قتل رسانده اند.

منبع گزارش:
https://www.middleeasteye.net/news/israel-west-bank-forces-kill-palestinian-settlement

مقالات مشابه

معنای اتحاد چین و روسیه برای غرب چیست؟
دیپلماسی فرهنگی سلاحی برای پیشبرد اهداف کرملین
بحران سیاسی در گرجستان نشانه چیست؟

انتخاب سردبیر

فرهنگی و اجتماعی
۱۴۰۳/۰۴/۳۱

تشدید محدودیت ها بر فرقه احمدیه در مصر

نوشته: Massimo Introvigne

رصدگر:   سامانه مشرف

اندیشکده: bitterwinter

user