یکشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۲۸

منفعل شدن اسرائیل؛ دیدار رهبر گروه جهاد اسلامی فلسطین با آیت الله خامنه ای

  :اندیشکده
2023-06-14 19:12:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در تهران با «زیاد النخاله» رهبر گروه جهاد اسلامی فلسطین دیدار کردند.  این اولین سفر النخاله پس از حمله هوایی ماه گذشته اسرائیل به نوار غزه است.

به گزارش رسانه های دولتی ایران، آیت الله خامنه ای اظهار داشت که اسرائیل منفعل شده است و سران کشور اسرائیل نگران هستند که این کشور هشتاد سالگی خود را نبیند. آیت الله خامنه‌ای به رهبر جهاد اسلامی به خاطر موفقیت های این گروه در جریان رویارویی اخیر با اسرائیل در غزه تبریک گفت. آیت الله خامنه‌ای گفت:« نبرد اخیر در غزه نشان داد که دشمن صهیونیستی در موضع انفعالی قرار دارد و جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های فلسطینی در غزه در مسیر صحیحی قرار دارند. پیروزی جهاد اسلامی در نبرد اخیر غزه را تبریک می گویم. شرایط کنونی رژیم صهیونیستی با 70 سال پیش بسیار متفاوت است و این دشمن امروز در موضع انفعال قرار دارد.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «جنبش‌های مقاومت فلسطینی راه را به درستی شناسایی کرده و عاقلانه در آن پیش می‌روند.»  رهبر ایران با اشاره به اینکه «قدرت روزافزون» گروه‌های فلسطینی کلید به زانو درآوردن دشمن صهیونیستی است، افزود: « این راه باید ادامه یابد».

منبع گزارش:
https://www.middleeastmonitor.com/20230614-islamic-jihad-leader-meets-iran-khamenei-in-tehran/amp/

مقالات مشابه

معنای اتحاد چین و روسیه برای غرب چیست؟
دیپلماسی فرهنگی سلاحی برای پیشبرد اهداف کرملین
بحران سیاسی در گرجستان نشانه چیست؟

انتخاب سردبیر

فرهنگی و اجتماعی
۱۴۰۳/۰۴/۳۱

تشدید محدودیت ها بر فرقه احمدیه در مصر

نوشته: Massimo Introvigne

رصدگر:   سامانه مشرف

اندیشکده: bitterwinter

user