۲۷ مرداد ۱۴۰۲

رهگیری بمب‌افکن‌های روسی در نزدیکی اسکاتلند

  :اندیشکده
2023-08-14 19:05:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی

بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد جنگنده‌های تایفون این کشور دو هواپیمای بمب‌افکن گشت دریایی روسیه را در حریم هوایی بین‌المللی واقع در شمال اسکاتلند رهگیری کردند. این حادثه در محدوده حوزه پلیس هوایی شمال ناتو رخ داد.

جیمز هیپی، وزیر نیروهای مسلح بریتانیا اظهار داشت که نیروی هوایی سلطنتی (RAF) به سرعت در واکنش به حضور دو بمب افکن دوربرد روسی به محل حادثه اعزام شدند.

هیپی خاطرنشان کرد:«خدمه RAF مراقب حریم هوایی بریتانیا هستند و همیشه آماده هستند تا در لحظه اقدام کنند و کشور ما را ایمن نگه دارند». ماموریت رهگیری جنگنده ها شامل نظارت دقیق هواپیمای روسی در هنگام عبور از حریم هوایی شمال جزایر شتلند بود. هیپی گفت: «خلبانان ما صبح امروز با جت‌های تایفون خود برای رهگیری دو بمب‌افکن دوربرد روسی، آنها را در حین عبور از شمال جزایر شتلند زیر نظر گرفتند و آماده مقابله با هرگونه تهدید احتمالی بودند.»

هواپیماهای روسی در خارج از حریم هوایی بریتانیا باقی ماندند و تایفون ها از آن زمان به پایگاه خود برگشتند. خلبان اصلی RAF Typhoon که نامش مشخص نشده بود، پس از بازگشت به پایگاه صحبت کرد: «واقعاً خوشحال کننده است که بدانیم ما توانسته ایم یک رهگیری موفقیت آمیز انجام دهیم و یکپارچگی حریم هوایی بریتانیا و ناتو را حفظ کنیم. زمانی که خطر در ساعات اولیه صبح اتفاق افتاد، آدرنالین شروع به کار کرد. با همکاری اپراتورهای کنترل زمینی و با سوخت گیری هوا به هوا از یک وویجر RAF، ما توانستیم تا هواپیماها را از خاک بریتانیا دور کنیم.»

منبع گزارش:
https://www.i24news.tv/en/news/international/europe/1692027856-uk-typhoon-fighter-jets-intercept-russian-bombers-near-scotland

مقالات مشابه

انتخاب سردبیر

user