۲۴ بهمن ۱۴۰۱

دکترین دسانتیس

  :اندیشکده
:تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی

دسانتیس، نامزد محتمل جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آتی، دکترینی بر پایه سه محور دارد:‌ از نظر سیاسی حکومت مؤثر و قوی؛ از نظر اقتصادی حفظ آزادی‌های کلاسیک بازار و هشیاری در برابر مجامع صنعتی و از نظر دیپلماتیک نیز محافظت از آمریکا در برابر دشمنانش.

او در انتخابات فرمانداری فلوریدا، برنده شهرها و حوزه هایی مانند میامی شد که معمولاً پایگاه حزب دموکرات است. رای‌دهندگان اسپانیایی‌تبار در سراسر ایالت نیز چنین کردند. او در سیاست‌ورزی میل به اطلاعات دارد، همراه با این شک و تردید نسبت به این تصور که کارشناسان همیشه حق دارند. او داده را بررسی کرده و به طیف وسیعی از نظرات گوش داده، سپس خودش تصمیم می‌گیرد. دقیقاً همین رویکرد بود که او را بر آن داشت تا در هفته‌ها و ماه‌های اولیه تعطیلی همه‌گیری، خرد متعارف را رد کند و رأی به بازگشایی کاسبی دهد.

او یک یک تعهد محافظه‌کارانه اصیل آمریکایی به آزادسازی سرمایه‌گذاری، آزادی فردی و فرصت‍‌های مادی برای شهروندان دارد. کار سخت باید پاداش داده شود و از طرح‌های سوسیالیستی خودویرانگر اجتناب شود. عزم او بر ایجاد و حفاظت از محیطی دوستانه برای کارآفرینی تجاری، چه بزرگ و چه کوچک است. او رقیب شرکت‌های بزرگ چندملیتی است که فرهنگ لیبرال چپ را به جامعه تزریق کرده است.

منبع گزارش:
https://nationalinterest.org/feature/desantis-doctrine-home-206193

مقالات مشابه

انتخاب سردبیر

user