دوشنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۲

بازدید غیرمنتظره مایک پنس از اوکراین

  :اندیشکده
2023-06-30 02:10:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی
مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه اولین نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری بود که در سفری غیرمنتظره به اوکراین با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کرد.

پنس که برای رقابت 2024 نامزد شده است، روز خود را به بازدید از مکان هایی از جمله بوچا، ایرپین و موششون گذراند که تحت اشغال روسیه به شدت آسیب دیده اند، سفر او در بحبوحه مراحل اولیه ضدحمله اوکراین انجام می شود که طبق گزارش ها چنین پیشروی اندکی داشته که برخلاف انتظار غرب بوده است.

پنس گفت: «من اینجا هستم زیرا مهم است که مردم آمریکا پیشرفت‌هایی را که ما به دست آورده‌ایم و اینکه حمایت از ارتش اوکراین در راستای منافع ملی ما بوده است، درک کنند.» این سیاستمدار خاطرنشان کرد که می‌خواهد ببیند «مردم اوکراین چه چیزی تحمل کرده‌اند» و چه «پیشرفتی در عقب راندن» ارتش روسیه داشته‌اند.

پنس در کی‌یف گفت: «این عزم من را تثبیت کرد و باعث شد که بتوانم در حالی که با مردم آمریکا درباره اهمیت حیاتی حمایت آمریکا برای دفع تجاوز روسیه صحبت می‌کنم، به خانه برگردم».

بر خلاف رقبای اصلی او، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، که گفت حمایت از اوکراین برای ایالات متحده یک منفعت «حیاتی» نیست، و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، که از ولادیمیر پوتین روسیه برای حمله به کشور همسایه تمجید کرد، پنس به صراحت در مورد حمایت خود از کیف صحبت کرده است.

منبع گزارش:
https://www.i24news.tv/en/news/international/ukraine-russia-war/1688051355-mike-pence-makes-surprise-visit-to-ukraine-meets-with-zelensky

مقالات مشابه

انتخاب سردبیر

user