۱۱ تیر ۱۴۰۲

ابعاد نیاز اوکراین به تسلیحات

  :اندیشکده
2023-06-29 05:57:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی
برای لحظه ای، اوکراین به استراحتی که نیاز داشت و شایسته آن بود رسیده بود. روسیه با یک جنگ داخلی روبرو بود که جنگ داخلی در اوکراین را فلج می کرد. ما هنوز نمی دانیم عواقب این شورش کوتاه چه خواهد بود.برای ماه‌ها، بحث در پایتخت‌های غربی بر این موضوع متمرکز بود که آیا به اوکراین سلاح‌های پیچیده‌تر داده شود؟ - سیستم‌های موشکی تاکتیکی پیشرفته به نام ATACMS، موشک‌های کروز Storm Shadow، جت‌های جنگنده F-16 و غیره. این سلاح‌ها مطمئناً کمک خواهند کرد، اما موفقیت در این جنگ همچنان به دو تسلیحات کمتر جذاب اما حیاتی‌تر بستگی دارد: مهمات توپخانه و سیستم‌های دفاع هوایی. اگر اوکراین نتواند این زرادخانه ها را دوباره پر کند، همچنان در خطر باخت قرار خواهد داشت.

جنگ در اوکراین یک درگیری توپخانه محور است زیرا هم روسیه و هم اوکراین دارای ارتش توپخانه محور هستند. اگر کیف نتواند قطعات توپخانه و مهمات کافی به ویژه گلوله های 155 میلی متری پیدا کند، در خط مقدم درگیری با کمبود شدید قدرت آتش مواجه خواهد شد. به همین ترتیب، اگر اوکراین نتواند دفاع هوایی کافی پیدا کند، نمی‌تواند از مردم یا نیروهای خود در برابر حملات موشکی، پهپادی و هواپیماهای روسیه محافظت کند.

این کلید درک نبرد هوایی مداوم پوتین است. هدف حملات موشک‌ها و پهپادهای روسیه صرفاً کشتن اوکراینی‌ها و ویران کردن زیرساخت‌ها نیست. آنها همچنین به هدف از بین بردن دفاع هوایی اوکراین هستند، بنابراین هواپیماها و هلیکوپترهای روسیه می توانند برتری را در هوا ایجاد کنند و رویدادهای روی زمین را شکل دهند.

در همین حال، ایالات متحده و سایر کشورها در بهار امسال تلاش کردند تا به اوکراین کمک کنند تا یک شبکه دفاع هوایی را با استفاده از موشک های پاتریوت در کنار هم نگه دارد. با این حال، فقدان پدافند هوایی کوتاه برد به هوانوردی رزمی روسیه اجازه می دهد تا تلفات نیروهای اوکراینی را که به خطوط مقدم حمله می کنند، افزایش دهد.

کمبود توپخانه حتی وحشتناک تر است. مقامات ایالات متحده تخمین می زنند که پوتین می تواند سالانه یک میلیون گلوله توپخانه 152 میلی متری تولید کند. ایالات متحده یک هفتم بیشتر تولید می کند، اگرچه امیدوار است تا پایان سال این تعداد را دو برابر کند.

هفته گذشته، مقامات پنتاگون به کنگره گفتند که واشنگتن دارای یک قابلیت برای ایجاد تفاوت است: مهمات خوشه ای. این مهمات که توسط توپخانه یا موشک های زمین به زمین ارسال می شود، حاوی بمب های کوچکی است که منطقه مورد نظر را به طور کامل بمباران می کند. دادن آنها به کیف می تواند یک آشفتگی حقوقی و دیپلماتیک ایجاد کند.

مهمات خوشه‌ای یک کابوس برای امور بشردوستانه است، نه صرفاً برای کشتارهایی که در هنگام پرتاب انجام می‌دهند، بلکه برای بمب‌های منفجرنشده و مرگباری که از خود به جا می‌گذارند. بیش از 100 کشور، از جمله اکثر متحدان آمریکا، یک معاهده بین المللی را امضا کرده اند که آنها را ممنوع می کند.

با این حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، در نشست گروه هفت در ماه می، فشار زیادی برای دریافت بمب‌های خوشه‌ای انجام داد. و اگر نگرانی‌های اخلاقی در مورد این سلاح‌ها واقعی باشد، باید با هزینه‌های - اخلاقی و استراتژیک - اوکراین در جنگی که انتخاب نکرده است، متعادل شود.

منبع گزارش:
https://www.washingtonpost.com/business/2023/06/29/ukraine-russia-war-latest-us-is-searching-globe-for-howitzer-shells/5443d5b2-1634-11ee-9de3-ba1fa29e9bec_story.html

مقالات مشابه

انتخاب سردبیر

user