جمعه ۱۴۰۲/۰۴/۳۰

ادعای اسرائیل مبنی بر مقابله با عملیات‌های منتسب به ایران

  :اندیشکده
2023-07-13 17:32:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی
یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل روز پنجشنبه در پایان سفر خود به آذربایجان با تاکید بر اهمیت مبارزه با تلاش های جمهوری اسلامی برای تثبیت خود در خاورمیانه اعلام کرد که مبارزه علیه ایران متوقف نمی شود.

گالانت در جریان سفر رسمی خود به آذربایجان، با الهام علی اف رئیس جمهور این کشور مسلمان و نماینده دفاعی این کشور گفتگو کرد. وی به خبرنگاران نظامی گفت که در این سفر اهمیت مبارزه هماهنگ با اهداف هسته ای و فعالیت های مخرب ایران را به مسئولان آذربایجانی گوشزد کرده است.

گالانت گفت: «ایران تحت هدایت رهبری خود،  یک کمپین تروریستی در سراسر جهان را با گستره ای بی سابقه هدایت می کند که طی آن اسرائیلی ها و یهودیان را در سراسر جهان هدف قرار داده است».

وی گفت: «در سال گذشته بیش از 50 اقدام برای حمله صورت گرفت که اکثر آنها شناسایی و در آخرین لحظه خنثی شدند. به لطف سیستم امنیتی خود، به لطف همکاری نزدیک با بسیاری از کشورها و به لطف درک این موضوع که ایران یک تهدید جهانی است، از این تلاش ها جلوگیری کردیم و جان انسان ها را نجات دادیم».

سفر تاریخی گالانت این  به کشور قفقاز جنوبی چند روز پس از آن صورت گرفت که باکو اعلام کرد یک تبعه افغانستان را به ظن برنامه ریزی برای حمله به سفارت اسرائیل دستگیر کرده است.

این مقام اسرائیلی همچنین با اشاره به تلاش‌ها در سوریه برای جلوگیری از اقدامات مخرب ایران، تاکید کرد که مبارزه با ایران متوقف نمی‌شود.

وی همچنین اشاره کرد که «ما تا جایی که لازم باشد برای ایجاد بازدارندگی در برابر ایران و حزب الله [لبنان] و بر هم زدن معادلات، به اقدامات خود ادامه خواهیم داد».

سفر دو روزه او آخرین بیان عمومی از گسترش سریع روابط بین اسرائیل و آذربایجان بود. به گفته وزارت دفاع اسرائیل، این رژیم بر تقویت روابط استراتژیک بر پایه دیپلماسی، امنیت و فناوری تمرکز کرده است.

منبع گزارش:
https://www.i24news.tv/en/news/israel/defense/1689268625-israel-s-dm-gallant-we-stopped-over-50-iranian-attacks-against-jews-around-the-world-in-the-past-year

مقالات مشابه

معنای اتحاد چین و روسیه برای غرب چیست؟
دیپلماسی فرهنگی سلاحی برای پیشبرد اهداف کرملین
بحران سیاسی در گرجستان نشانه چیست؟

انتخاب سردبیر

فرهنگی و اجتماعی
۱۴۰۳/۰۴/۳۱

تشدید محدودیت ها بر فرقه احمدیه در مصر

نوشته: Massimo Introvigne

رصدگر:   سامانه مشرف

اندیشکده: bitterwinter

user