۶ تیر ۱۴۰۲

ادامه اعتراضات دروزی های اسرائیل به ساخت توربین های بادی

  :اندیشکده
2023-06-23 21:03:00 :تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی
صدها دروزی اسرائیلی شامگاه جمعه در بلندی‌های جولان در اعتراض به سیاست دولت در مورد ساخت توربین‌های بادی عظیم تجمع کردند. این اعتراض پس از آن صورت گرفت که ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی، دستور ازسرگیری عملیات زیربنایی برای ساخت توربین‌ها در منطقه بلندی‌های جولان را صادر کرد.شرکت کنندگان دراعتراض ،اینگونه شعار می دادند که : «بلندی های جولان را با خون و آتش نجات دادیم».

یاسر قضبان، رئیس شورای کسری-صومعی ،در سخنرانی خود از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور انتقاد کرد. او گفت: «اقدامات بن گویر ،اعلان جنگ با جامعه ی دروزی است ، ما آماده جنگ هستیم.»

معترضان افزودند: «تصمیمات دولت نژادپرستانه است و سیاست های وزیر امنیت ملی یعنی بن گویر شکست خورده است». شیخ طریف، رهبر معنوی جامعه دروزی گفت: «ما از هیچکس دستور نمی گیریم، حتی از بن گویر. هر گونه تلاش برای تضعیف ارتباط دروزی ها با این مکان، پاسخ فوری جامعه دروزی را به همراه خواهد داشت .»

شیخ طریف افزود : «اگر ما نسبت به خواسته های خود پاسخی دریافت نکنیم ، جامعه دروزی وارد فضایی دیگر خواهد شد. ما طبق قانون می توانیم تظاهرات کنیم ، البته به دور از خشونت،چرا که دین ما آن را محکوم می کند. ، اما هرگونه حمله به یکی از ما در جولان ،حمله به ناموس جامعه دروزی است.»

روز سه شنبه، نیروهای پلیس برای تامین امنیت ساخت توربین های بادی در شمال جولان مستقر شدند. ورود آنها باعث شورش و درگیری بین پلیس و ساکنان دروزی شد که ساعت ها به طول انجامید، ، استدلال دروزی ها این است که توربین های بادی در زمین های کشاورزی ساخته می شوند.

این خشونت ها منجر به تلاش برای آشتی در روز چهارشنبه شد که در نهایت منجر به دیدار نتانیاهو و شیخ طریف شد .

شیخ معافک طریف، رهبر معنوی اقلیت 130000 نفری دروزی اسرائیل که برخلاف سایر اعراب ملزم به خدمت در ارتش هستند، به تظاهرات گسترده علیه قانون دولت ملت یهودی در تل آویو در 4 اوت 2018 می پیوندد.
منبع گزارش:
https://www.i24news.tv/en/news/israel/society/1687554197-israel-s-druze-protest-against-wind-turbine-construction

مقالات مشابه

رمانی تاریخی از زندگی فیلسوف غزالی
عذرخواهی یک انتشارات به دلیل اشتباهی در حق ایران
کابوسی جدید: هوش مصنوعی است که تصمیم می‌گیرد چه کسی زنده بماند

انتخاب سردبیر

user