سه شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۱۹

آیا طوفان الاقصی به حاکمیت اسلام بر جهان منجر می‌شود؟

:تاریخ انتشار
:نویسنده
لینک منبع اصلی

دکتر طارق السویدان، رهبر اخوان المسلمین کویتی، طی سخنرانی که در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۲۴ ایراد کرد، بیان داشت که جنبش اسلامی در کشور‌هایی مانند مصر و امارات متحده عربی با محدودیت‌هایی مواجه شده است اما این جریان از آزادی کاملی در کویت، قطر و عراق برخوردار است. وی گفت که اخیراً از جنبش اسلامی در عراق بازدید کرده است، جایی که امنیت برگزاری جلسات توسط دولت عراق تضمین شده است.

علاوه بر این، دکتر السویدان افزود که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، اخیراً در یک جلسه‌ای به او گفته است که او و رهبران حماس، جنگ غزه را جنگی برای آزادی فلسطین نمی‌دانند، بلکه این جنگ بخشی از نبرد بین اسلام و نیرو‌های ژئوپلیتیک بزرگ جهانی مانند ایالات متحده، اروپا و روسیه است. سویدان معتقد است خداوند به مسلمانان وعده داده است که بر این قدرت‌های بزرگ پیروز خواهند شد و بر کل جهان حکومت خواهند کرد.

طارق السویدان به طور آشکاری جهاد را ترویج می‌کند و خواستار «اجازه دادن به مجاهدین برای انجام این کار» است. او از مسلمانان می‌خواهد که «اسرائیل را از بین ببرند.»

این رهبر کویتی در حال حاضر در ترکیه زندگی می‌کند و از سمت خود به عنوان مدیر تلویزیون الریسالا سعودی اخراج شده است. السویدان متهم به تأمین بودجه برای جنبش حماس توسط بنیاد خود، «بنیاد سرزمین مقدس» شده است. او از ورود به چندین کشور از جمله ایالات متحده و بلژیک به دلیل‌ گرایشات ضد یهودی و حمایت از تروریسم منع شده است.

طارق السویدان می‌گوید: «امروز، جنبش اسلامی در برخی کشور‌ها تحت ستم است. آن‌ها در کشور‌هایی چون مصر یا امارات متحده عربی مظلوم واقع شدند و در زندان هستند. با این حال، اعضای جنبش‌های اسلامی در کشورهایی چون کویت، قطر و عراق بدون هیچ محدودیتی به انجام فعالیت‌های خود مشغول هستند. جنبش اسلامی در عراق که زمانی توسط صدام حسین سرکوب شد، اکنون بدون مشکل به فعالیت‌های خود می‌پردازند و پلیس نیز از آن‌ها محافظت می‌کند.»

السویدان در ادامه افزود: «شما از من خواستید کمی در مورد برخی اطلاعات داخلی صحبت کنم. من هفته گذشته با برادر اسماعیل هنیه دیدار داشتم. با وجود تمام این حملات، حماس کمتر از ۲۰ درصد از  قدرتش را از دست داده است. پس، این نبرد بسیار طولانی است و جامعه اسرائیلی را نابود خواهد کرد. با این وجود، من و رهبران حماس، به این نبرد به عنوان آزادی فلسطین نگاه نمی‌کنیم. آن‌ها مشغول مبارزه با نیرو‌های ژئوپلیتیک اصلی جهانی هستند. مجاهدان با تمام حمایت‌هایی که از اسرائیل می‌شود، با  بزرگترین امپراتوری‌های جهان مبارزه می‌کنند. روسیه برای مدت طولانی از اسرائیل حمایت کرده است. حالا آمریکا و اروپایی‌ها به وضوح از این غده سرطانی حمایت می‌کنند. پس تاریخ در حال تکرار است. بله، ما  نیرویی کوچک در این بازی بزرگ هستیم. خداوند به ما وعده پیروزی بر این قدرت‌های بزرگ را داده است.»

السویدان در پایان صحبت های خود اشاره داشت که یکی از وعده‌های پیامبر اکرم (ص) این است که روز قیامت تا زمانی که اسلام حاکم نشود و ما پیروز شویم و بر کل جهان حکومت کنیم، اتفاق نخواهد افتاد. او گفت:« این به شما بستگی دارد که این حدیث را باور کنید. امیدوارم که ما واقعاً به وعده پیامبر خود باور داشته باشیم، نه به بازی‌های ژئوپلیتیک جهانی.»

منبع گزارش:
https://www.memri.org/tv/kuwaiti-muslim-brotherhood-leader-tareq-suwaidan-islam-will-rule-world

مقالات مشابه

تشدید محدودیت ها بر فرقه احمدیه در مصر
افزایش اقبال به اسلام در اروپا پس از تجاوز اسرائیل به غزه
چگونه ایالات متحده به یک هژمونی فرهنگی تبدیل شد؟

انتخاب سردبیر

user